Witaj na stronie dedykowanej owadom - jednym z najbardziej niesamowitych istot na ziemi...

Tropikalny rząd owadów obejmujący około 2500-3000 tyś gatunków. Większość z nich to gatunki duże lub bardzo duże, rozmiar wielu gatunków przekracza 10 cm, zaś niektóre należą do najdłuższych owadów na świecie (Długość największych patyczaków przekracza 35 cm). Owady te znane są ze swych zdolności do maskowania się. Ciała wielu z nich przypominają fragmenty roślin (patyki, łodygi, liście). Nawet jajeczka wyglądem przypominają nasiona roślin. Larwy niektórych zaś upodabniają się wyglądem do mrówek. Wszystkie z nich są roślinożerne. Kilka gatunków straszyków występuje na południu Europy, żaden jednak nie występuje w Polsce. Osoby zajmujące się hodowlą tych owadów, tradycyjnie dzielą je na trzy grupy: patyczaki, straszyki oraz liśćce. Wg. systematyki, dwie pierwsze grupy tworzą wspólną rodzinę.

Podkategorie

  • Straszykowate (Phasmatidae)

    Rodzina owadów z rzędu straszyków. Tropikalna rodzina, do której zalicza się m.in. patyczaki oraz straszyki. Podobnie jak przedstawiciele całego rzędu, rodzina straszykowatych zrzesza w sobie wiele dużych gatunków, również tych największych o długości przekraczającej 35 cm. Wszystkie stosują zjawisko mimikry, a więc upodabniania się do niejadalnych roślin, bądź groźnych zwierząt, w celu ukrycia się przed drapieżnikami.

    Liczba artykułów:
    5

O nas

Serwis prowadzi grupa pasjonatów, która za cel obrała sobie przekazywać wiedzę na temat hodowli owadów. Głównym powodem motywującym Nas do działania jest fakt, iż informacje na temat owadów, równie pięknych i ciekawych co zwierzęta egzotyczne, wciąż są trudno dostępne. Każdy znajdzie tu coś dla siebie,  zaawansowani hodowcy, jak i zaczynający dopiero swoją przygodę z tymi stworzeniami.

 

©2018 Owadziarnia.pl • Powered & Design by Merit - strony internetowe
logotype