Witaj na stronie dedykowanej owadom - jednym z najbardziej niesamowitych istot na ziemi...

Skorki (Dermoptera) to mało liczny rząd uskrzydlonych owadów, obejmujący ok. 1800 gatunków występujący na całym świecie. Preferują środowiska ciepłe i wilgotne, są przeważnie owadami wszystkożernymi. Ich historia sięga jury (200 mln lat). Wygląd skorków jest następujący. Mają ciało spłaszczone i wydłużone, osiągają 20 mm długości. Większość gatunków ma na końcu odwłoka posiada przysadki rylcowe z tąd ich potoczna nazwa "szczypaki". Przysadki pomagają przy rozmnażaniu i pełnią funkcje obroną.

Podkategorie

  • Skorkowate (Forficulidae)

    Skorkowate (forficulidae) to rodzina owadów uskrzydlonych zaliczanych do skorków. Obejmują ok 500 gatunków, w Polsce jest ich tylko 4 gatunki. Charakteryzują się czułkami oraz parzystym aparatem kopulacyjnym u samców.

    Liczba artykułów:
    1

O nas

Serwis prowadzi grupa pasjonatów, która za cel obrała sobie przekazywać wiedzę na temat hodowli owadów. Głównym powodem motywującym Nas do działania jest fakt, iż informacje na temat owadów, równie pięknych i ciekawych co zwierzęta egzotyczne, wciąż są trudno dostępne. Każdy znajdzie tu coś dla siebie,  zaawansowani hodowcy, jak i zaczynający dopiero swoją przygodę z tymi stworzeniami.

 

©2018 Owadziarnia.pl • Powered & Design by Merit - strony internetowe
logotype