Witaj na stronie dedykowanej owadom - jednym z najbardziej niesamowitych istot na ziemi...

Błonkówki to jeden z najliczniejszych rzędów owadów. Na świecie odkryto około 115 tyś gatunków, ale szacuje się, że może być ich około 300 tyś
W naszym kraju jest to również jeden z najliczniejszych rzędów. W Polsce zależnie od źródeł żyje ich od 6 do 8,5 tyś gatunków.azwa Hymenoptera odnosi się do błoniastej budowy skrzydeł (hymen - skrzydło i pteron - skrzydło), choć istnieje inna interpretacja wg której Hymenoptera znaczy "pożenione skrzydła" wywodząca się od greckiego boga Hymen, opiekuna małżeństw. Odnosi się to do złączenia obu par skrzydeł za pomocą maleńkich haczyków na przednim krańcu tylnych skrzydeł z zagięciem wzdłuż tylnych krańców przednich skrzydeł.

 

Podkategorie

  • Mrówkowate (Formicidae)

    Mrówkowate to liczna rodzina owadów  należąca do  rzędu błonkówek, podrzędu trzonówek. Występują wszędzie gdzie sprzyjają im warunki do rozwijania swoich koloni, tworzą społeczności kastowe żyjące w gniazdach. Na całym świecie szacuje się że liczba gatunków mrówek wynosi ok.12 tysięcy. W naszym kraju znajdziemy 103 gatunki.

    Liczba artykułów:
    1

O nas

Serwis prowadzi grupa pasjonatów, która za cel obrała sobie przekazywać wiedzę na temat hodowli owadów. Głównym powodem motywującym Nas do działania jest fakt, iż informacje na temat owadów, równie pięknych i ciekawych co zwierzęta egzotyczne, wciąż są trudno dostępne. Każdy znajdzie tu coś dla siebie,  zaawansowani hodowcy, jak i zaczynający dopiero swoją przygodę z tymi stworzeniami.

 

©2018 Owadziarnia.pl • Powered & Design by Merit - strony internetowe
logotype